Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Místní knihovna

Místní knihovna v Liběchově

Rumburská 40
277 21 Liběchov

Kontakt:

E-mail: knihovna@libechov.cz

Poloha: Liběchov

GPS:

50° 24' 28.3984862" N

14° 26' 50.6291771" E

 KnihovnaKnihovnaKnihovna

 

DOKUMENTY KNIHOVNY

Knihovní řád.pdf

Jmenný katalog.pdf

Předmětový katalog.pdf

 

Přihláška do knihovny_čtenář do 15 let.pdf

Přihláška do knihovny_dospělý.pdf

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Otevíráme výdejní okénko.

Otevřeno od 23. dubna 2021 každý pátek od 17 do 19 hodin.
Knihy obdržíte ve vchodu do knihovny po předchozím objednání.

Jak to funguje? Máte tři možnosti:

  • Vyberte si knihy z jmenného nebo předmětového katalogu na tomto webu. Seznam vybraných knih pošlete e-mailem na adresu knihovna@libechov.cz – poté obdržíte zprávu, které z objednaných svazků jsou volné a kdy pro Vás bude výpůjčka připravena.
  • Napište na adresu knihovna@libechov.cz, jaký žánr nebo autora rádi čtete. Společně z naší nabídky vybereme knížky, které by Vás mohly oslovit. Sháníte četbu do školy nebo k maturitě? Také v tom Vám můžeme pomoci.
  • Pokud raději vybíráte očima podle obálek, přijďte v uvedený čas ke knihovně a vyberte si přímo z aktuální nabídky ve výloze. Knihy si pak rovnou můžete odnést. Nabídka se bude měnit každý týden.

Při první návštěvě okénka obdržíte přihlášku do knihovny. Vyplníte ji až doma a spolu s registračním poplatkem odevzdáte při další výpůjčce.

Roční registrační poplatek pro dospělé čtenáře činí 50 Kč, pro děti do 15 let (včetně) je to 25 Kč. Držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP/P mají knihovní služby zdarma.

Po uhrazení registračního poplatku se všechny knihovní jednotky po celý rok půjčují čtenáři zdarma.
Rezervace knihovní jednotky není zpoplatněna.

U „okénka“ můžete knihy také bezkontaktně vracet do připravené krabice.

 

KNIHOVNÍ FOND A SLUŽBY

Místní knihovna v Liběchově nabízí čtenářům přibližně tři tisíce svazků formou volného výběru. Kromě základního fondu, který vychází vstříc i požadavkům na školní četbu, obsahuje žánrově širokou nabídku od historických románů přes memoáry, dobrodružné čtení, cestopisy, sci-fi až po detektivní prózu nebo romány pro ženy. Část fondu je věnována dětem a mládeži, včetně řady „prvního čtení“ a souboru dětských encyklopedií.
Vedle beletrie čtenáři v knihovně najdou i studijní koutek s vybranými publikacemi z oboru historie, výtvarného umění, dějin literatury nebo přírodních věd, zvl. botaniky. K dispozici jsou také hobby příručky z oblasti péče o zahradu a domácnost nebo vaření.

Knižní fond je průběžně doplňován o svazky zapůjčené či převzaté z větších knihoven a rozrůstá se také nákupem nových i antikvárních knih.