logotyp bez R.jpgTuristické informační centrum Liběchov

Rumburská 40
277 21 Liběchov

Kontakt:

E-mail: infocentrum@libechov.cz

Telefon: 720 978 590

Poloha: Liběchov

GPS:

50° 24' 28.3984862" N

14° 26' 50.6291771" E

BEZPLATNÝ INFOSERVIS

Hlavním úkolem turistického informačního centra je podávat příchozím návštěvníkům informace týkající se cestovního ruchu v regionu. Přijďte se zeptat, nebo nám napište – rádi Vám poradíme.

SLUŽBY

Součástí služeb turistického informačního centra je prodej upomínkových předmětů, suvenýrů, pohlednic a poštovních známek. Nabízíme také informační letáčky především o Kokořínsku a Mělnicku. Poskytujeme informace o cykloservisech v okolí, plavebním řádu a kempech v Liběchově a Želízích. Také je u nás k dispozici připojení k internetu.

V současné době jsme zahájili prodej pamětních mincí k 700. výročí první písemné zmínky o městě Liběchově. Cena jedné mince je 50 Kč.

Aktuální sortiment: Výroční mince, pohlednice a poštovní známky, mapy, turistické známky a nálepky, turistické vizitky a deníky, pastelky, píšťalky, záložky, podtácky, pexesa, různé magnetky, tužky a propisky, klíčenky – vše s tematikou Liběchova. Nejen sběratelům nabízíme i staré odznaky města Liběchov. K prodeji jsou u nás materiály Spolku pro záchranu kostelíčka (kaple sv. Ducha) a pohlednice Uměleckého mlýna Liběchov, kterými kupující přispívá na obnovu těchto kulturních a historických památek.

ZAJÍMAVOSTI MĚSTA LIBĚCHOV A JEHO OKOLÍ

Bezesporu nejznámějšími památkami ve městě Liběchov jsou zámek a díla sochaře V. Levého, vytesaná do skal v blízkých lesích.

Zámek je v současné době v soukromém vlastnictví a po povodních roku 2002 je veřejnosti nepřístupný. Nicméně část zahrady je přístupná a jsou zde ke zhlédnutí například sochy Václava Levého (zahradní vázy, vodopád) nebo Matyáše Brauna (socha Persea).

Okružní modrá turistická trasa, která měří přibližně 12 km, provede návštěvníky po dílech Václava Levého v okolí města Liběchova a obce Želízy. Tato díla vytesaná do skal vznikla ve 40. letech 19. století. Čertovy hlavy měří přibližně 9 metrů a jsou viditelné ze silnice z Liběchova směrem na Českou Lípu. Podle některých tvrzení se jedná o druhé největší skulptury po sochách amerických prezidentů v Severní Dakotě. Neméně zajímavá je jeskyně Klácelka a dílo Blaník, který je tvořen třemi přibližně 2,5 metru vysokými reliéfy Jana Žižky, Prokopa Holého a Zdeňka Zásmuckého. Podél liběchovských mokřadů se návštěvník dostane k dalším dílům Václava Levého: kapli Máří Magdaleny, Harfenici a Hadu. Z modrého značení lze u „Hada“ odbočit a po žluté značce dojít až k tzv. Mordlochu, loupežnické jeskyni, a ke skalnímu útvaru „Sedm chlebů“. Všechny skalní útvary a díla jsou poškozena vlivem počasí, ale bohužel také neukázněnými návštěvníky, kteří po dílech šplhají a tímto je ničí. Prosíme, buďte ohleduplní a pokuste se s námi tato výjimečná díla zachovat i pro další generace.

Další zajímavosti města Liběchov:

 • Hraniční sloup, tzv. milník či rozhraničník, v Malém Liběchově
 • Socha Krista Salvátora
 • Kostel sv. Havla, přístupný v čase mše
 • Kaple sv. Ducha a sv. Hrobu, nepřístupná
 • Křížová cesta ke kapli sv. Ducha a sv. Hrobu - unikátní soubor 14 výklenkových kaplí
 • Památná lipová alej pod kaplí sv. Ducha a sv. Hrobu
 • Stavební komplex tzv. Rašínek s unikátním včelínem (navržen až pro 140 včelstev); v současnosti zde sídlí Ústav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR
 • Umělecký mlýn Liběchov, v rekonstrukci
 • lázně Boží Voda (v areálu rybářství)
 • kaple Boží Voda s pramenem
 • Pivovar
 • Vinný sklep na Boží Vodě
 • Zámecká vinárna

Otevírací doba infocentra:

květen, červen a září otevřeno o víkendech

červenec a srpen:

Pondělí: zavřeno
Úterý – pátek: 13 – 16 hod.
Sobota: 9 – 15 hod.
Neděle: 9 – 12 hod.

(ŘÍJEN AŽ DUBEN ZAVŘENO)

26. 1. Zora

Zítra: Ingrid

Termíny zasedání zastupitelstva města Liběchov v roce 2021

  10.2.2021

14.4.2021

16.6.2021

8.9.2021

20.10.2021

8.12.2021

 

V případě potřeby bude svoláno mimořádné jednání.

 

 Praktický lékař pro dospělé

Ordinační hodiny ke stažení 

 

Praktický lékař

pro děti a dorost 

Kontakt:

Provozovatel: Oblastní nemocnice Kolín a.s.

Petra Parýzková – zdravotní sestra

Mobilní telefon: 607 016 801

Telefon: 323 604 456

E-mail:

pediatr.mseno@gmail.com

Ordinační doba:

úterý: 08:00 – 10:00

pro nemocné

úterý: 10:00 - 12:30

pro zdravé

 

ordinační hodiny ke stažení

 

 

 Možná návštěva doma po předchozí telefonické domluvě.

 

LÉKÁRNA

 

 

libechov_mapacr.gif

Návštěvnost stránek

402002